شهربازی بین المللی هزار و یک شهر

shahrbazi

مجموعه فرهنگی، تفریحی، ورزشی و تجاری هزار و یک شهر در زمینی به مساحت 136 هکتار، در امتداد اتوبان همت در غرب تهران (منطقه 22) و به صورت مشارکتی بین شهرداری تهران، به نمایندگی سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهر تهران و شرکت سرمایه گذاری عظام در دست احداث می باشد.
موقعیت ایده آل این سایت از نظر نزدیكی به بزرگراه اصلی همت باعث بهتر شدن دسترسی مناطق اطراف تهران از جمله كرج به این سایت شده است(این سایت در شمال پهنه B شهرک امام رضا است ). جمعیتی بالغ بر 12 میلیون نفر در شعاع تقریبی 100 كیلومتری (یک ساعتی) این مجموعه زندگی می کنند. از مركز شهر تا این سایت تنها 22 كیلومتر، با وسیله نقلیه تنها 45 دقیقه و از فرودگاه بین المللی مهرآباد تا آن 13 كیلومتر فاصله است.
از ارکان اصلی پروژه معظم گردشگری هزار و یک شهر می توان از شهربازی، خیابان سرگرمی، پارک آبی، سه هتل و مجتمع تجاری نام برد:

شهربازی
هزا ر و یك شهر به طور كلی ذهنیت ایرانیان را در طول تاریخ نسبت به جهان هستی و آفرینش و انسان نمایش می دهد. این موضوع در هفت دیار (براساس تقدس عدد 7 در اندیشه های اسلامی و ایرانی) به شرح زیر منعكس می شود:
هفت دیار:
دیار یک، آفرینش (تهران قدیم): نمایش قصه آفرینش زمین و انسان و همچنین نمایش معماری تهران قدیم در اشكال جذاب و متنوع.
دیار دو، تاریخ: نمایش هشت سبک مختلف معماری ایرانی که هر یک نمایانگر دوران با شکوهی از تاریخ ایران است.
دیار سه، راه ابریشم: بازدیدکنندگان در این دیار به همراه ناصرخسرو و مارکوپولو از برخی از معروفترین مقاصد راه ابریشم گذر می نمایند.
دیار چهار، ماجرا: در این دیار هیجان، ماجرا در خیال و عالم واقع در قالب افسانه هایی معروف نظیر هزار و یک شب ارائه می گردد.
دیار پنج، اساطیر: چند روایت از داستان هفت زیبایی، داستان پادشاه جنگجوی جوانی که با هفت شاهزاده از هفت سرزمین دوردست ازدواج می کند.
دیارشش، آینده: در این دیار بازدیدکننده به دنیای رویایی (علمی/تخیلی) ایران معاصر و آنچه در آینده پنهان باشد، سفر می کند.
دیار هفت، قصه: فضاهای این دیار افسانه ای و رازآلود خواهند بود که مطابق سلیقه و پسند کودکان و نوجوانان طراحی گردیده اند.

khiaban

خیابان سرگرمی
این خیابان به طول 400 متر و شامل مغازه هایی جذاب و چشم گیر است كه در طول ورودی شهربازی، اكوزیستگاه و پارك آبی در قسمت تجاری امتداد یافته است. در نقطه ورودی هر یك از این فعالیت ها ترکیب خاصی از مغازه ها، کیوسك ها و فضاهای عمومی باز با نماهای دینامیک و سردرهای معلق وجود دارد كه معرف فضاهای سرپوشیده و محرك است. در این فضاها كه به میدان ها منتهی می شود از مهمانان پذیرایی شده و باعث نشاط آنان می شود.

1001

مجتمع تجاری
پروژه مجتمع تجاری هزار و یک شهر در زمینی به مساحت 19،7 هکتار در امتداد اتوبان همت در غرب تهران (منطقه 22) در دست احداث می باشد. مجتمع تجاری هزار و یک شهر با 396.000 متر مربع مساحت مفید تجاری بزرگترین مجتمع تجاری در خاورمیانه تلقی می شود. این مجتمع یکی از ارکان اصلی پروژه معظم گردشگری هزار و یک شهر می باشد.
از جمله مزیت های رقابتی مجتمع تجاری هزار و یک شهر نسبت به سایر رقبای خود در شهر تهران می توان از دسترسی آسان آن از طریق یکی از مهم ترین بزرگراه های کلان شهر تهران، اتوبان شهید همت، کیفیت برتر مجتمع در طراحی و ساخت، میزان بالای بازدیدکنندگان در سال، طراحی و ساخت مدرن مجتمع با استفاده از تکنولوژی های برتر روز اشاره کرد.

parkabi

پارک آبی
پروژه هزار و یک شهر از یک پارک آبی در کلاس جهانی برخوردار خواهد بود. این پارک آبی که از امکانات فضای باز و فضای بسته برخوردار است می‌‌تواند تا ۷۵۰ هزار نفر میهمان را در سال پذیرا باشد. این پارک شامل دو بخش پارک آبی آقایان و بانوان خواهد بود که خواسته‌‌های متفاوتی نیز دارند. آقایان خواهان چرخش‌‌های هیجان انگیز با سرازیر شدن از بالای یک آبشار بلند و چرخ زدن در تونل‌‌های آب هستند. خانم‌‌ها و کودکان خردسال نیز می‌‌توانند از تفریحاتی با هیجان کمتر بهره ببرند. ضمن آن که گروهی که فرزند خود را نیز همراه دارند می‌‌توانند با توجه به حضور فرزندشان در این بخش با آرامش خیال به بهره‌‌مندی از بازی‌‌ها بپردازند.

hotelha

هتل ها
پروژه هزار و یک شهر امکانات اقامتی متنوعی برای استفاده‌کنندگان از خدمات مجموعه فراهم می‌آورد. این امکانات از مکان‌های کاملاً تجملی تا اتاق‌های مناسب برای خانواده‌های پرتعداد شامل می‌شود. امکانات اقامتی پروژه هزار و یک شهر شامل 1300 اتاق در سه هتل لوکس، خانوادگی، و هتل موضوعی زیست‌بوم می‌شود که هر یک سبک مختص به خود را دارند. هتل لوکس 5 ستاره دارای 300 اتاق مجلل و سالن‌های اختصاصی در مجاورت سالن‌های ورزشی و مرکز سلامت اقامتی ایده‌آل را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌آورد. هتل خانوادگی 4 ستاره با 400 اتاق دسترسی مستقیم ساکنان را به شهربازی، پارک آبی، و مرکز خرید را فراهم می‌آورد. هتل موضوعی-زیست‌بوم 3 ستاره نیز با 600 اتاق در نظر گرفته شده است که علاقمندان می‌توانند در اتاق‌هایی که از معماری پارک و زیست بوم ایران الهام گرفته‌اند اقامت کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>